Dachy zielone 2018-02-21T11:33:06+00:00

DACHY ZIELONE
SYSTEMY DACHÓW ZIELONYCH

Zastosowanie produktów RESITRIX w dachach zielonych

Dachy zielone w naszym kraju cieszą się rosnącą popularnością. Wyróżniają się nie tylko pięknym wyglądem, ale także pozwalają ich posiadaczom na zaoszczędzenie pieniędzy. Dodatkowo, zielone dachy wpływają dobrze na środowisko, minimalizując zanieczyszczenia powietrza.

Kolejną zaletą dachów zielonych jest odciążanie miejskiej kanalizacji podczas szczególnie silnych opadów. Roślinność tworząca dachy może zatrzymać wówczas nawet do 99% opadów! Następnie, są one odparowywane do atmosfery, dostarczając jej wodę.

Warto dodać, że dachy zielone to również szansa na bezpieczniejszy byt wielu gatunków zwierząt zamieszkujących miejskie przestrzenie. To atut ważny, zwłaszcza dla miłośników dbałości o środowisko naturalne. Zielony dach to schronienie dla niewielkich organizmów, które wraz z nim stworzą pożyteczny detal wielkomiejskiej przestrzeni.

Wyróżniamy dwa, podstawowe typy dachów zielonych:

  • Ekstensywne – pokrycie dachu w postaci niewysokiej roślinności odpornej na trudne warunki, cechujące się prostą budową, nieskomplikowaniem. Dobre do pokrycia garaży, wiat, czy altan ogrodowych.
  • Intensywne – ten typ dachów zielonych to architektoniczne rozwiązanie, polegające na przeniesieniu tradycyjnego ogrodu na dach. Nadają się do użytkowania przez człowieka. Wyróżniają się wysokim układem warstw (nawet do 3m), różnorodnością biologiczną, ale i dużymi wymaganiami z zakresu pielęgnacji roślin.

Aby stworzyć dach zielony, nie wystarczą jedynie ziemia i roślinność. Przed ich instalacją warto pomyśleć o odpowiedniej membranie uszczelniającej na dach. Takie rozwiązanie zapewnia dachom zielonym dłuższą żywotność, co w obliczu ich stosunkowo wysokich cen ma niebagatelne znaczenie. W naszej ofercie znajdą państwo produkty, które doskonale uzupełnią systemy dachów zielonych. EPDM, które doskonale będzie współgrało z tego typu konstrukcjami to np. RESITRIX SK W Full Bond. Montaż naszych izolacji przebiega sprawnie i szybko, dzięki czemu w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się swoim zielonym dachem. To idealny system również pod dachy żwirowe. Produkty RESITRIX zapewnią ci gwarancję, że dach pokryty roślinnością na długo będzie mógł zachwycać nienagannym wyglądem, a co najważniejsze – spełniać wszystkie swoje funkcje.