Izolacja tarasu, balkonu 2018-02-21T11:33:32+00:00

IZOLACJA TARASU, BALKONU

Zastosowanie produktów RESITRIX w izolacjach

Prawidłowa izolacja dachu, balkonu czy tarasu ma duże znaczenie dla utrzymania go w nienagannym stanie, ale i ochrony pomieszczeń, które znajdują się na niższych kondygnacjach. Zgubnych skutków nadmiernej wilgoci można na szczęście uniknąć, decydując się na odpowiednie uszczelnienie.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie izolacja balkonu, tarasu czy dachu za pomocą membran EPDM, gwarantująca znakomitą ochronę przez wilgocią. Co wyróżnia nasze membrany hydroizolacyjne? Przede wszystkim bardzo wysoka trwałość, rozciągliwość (do 500% w całym okresie eksploatacji) oraz samoprzylepność. Mimo, że EPDM zgrzewany jest bez użycia otwartego ognia możesz mieć pewność, że szwy pozostaną nienaruszalne nawet mimo wodnych zastoin. Na uwagę zasługuje również trwała elastyczność materiału w ekstremalnie skrajnych temperaturach – od 40 do nawet 120 stopni Celsjusza.

Membrany dachowe EPDM są odporne na promieniowanie UV oraz ozon. Dodatkowo, są antypoślizgowe, co sprawia, że doskonale sprawdzą się jako izolacja tarasu lub balkonu. Trwałość membran uszczelniających na dach Resitrix pozostaje niezmieniona, nawet do stu lat ich użytkowania. Doskonale współgrają z różnego rodzaju nawierzchniami, w tym wykonanymi z drewna, konglomeratu czy płyt tarasowych na podstawkach.

Szybkie w montażu i doskonale uszczelniające membrany EPDM zapewnią zewnętrznym powierzchniom twojego domu doskonałą hydroizolację. Po łatwej, bezpiecznej i szybkiej instalacji, nasze uszczelniające membrany EPDM sprawdzą się nawet na intensywnie użytkowanych balkonach i tarasach, a jednocześnie będą stanowić dobrą izolację tarasu nad pomieszczeniem. Warto dodać że izolacje wykonane z EPDM sprawdzają się doskonale nie tylko w budownictwie prywatnym, ale i w przypadku bardzo dużych powierzchni, np. hal przemysłowych, czy supermarketów.